Big Data

Big Data

Big Data hizmetimizde şirketinizin ve markanızın sorunları ve hedeflerini belirleyerek, akıllı ve çözüm odaklı sorular sorarak big datanızı daha verimli ve etkin bir hale getiriyoruz.

Etkili bir Big Data yönetimi ile hedeflerinize ulaşabilmeniz için neler yapabileceğimizi aşağıda bulunan iletişim formunu doldurarak veya 02129091859 numaralı iletişim hattımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

  Big Data Nedir?

  İnternetin gelişmesiyle birlikte bilginin gücünün ön plana çıkmasıyla internet dünyasında bir çok olgu ‘Bilgi Çöplüğü’ olarak görülmeye başlandı.

  Yazılımcılar bu bilgi çöplüğünden kayda değer verilerin de çıkacağını ön görerek Big Data olgusunu ortaya çıkardılar. Big Data fotoğraf arşivinden, sosyal medya paylaşımlarına kadar sürekli olarak kayıt altına aldığımız tüm verilerin kayda değer ve işlenebilir bir hale dönüştürülmesidir.

  Big Data Faydaları Nelerdir?

  • Big Data sayesinde üretimden iletişime kadar bir çok verinin kullanabilir hale getirilmesi ve analiz edilmesiyle şirketiniz ve markanızın verimliliği hakkında önemli optimizasyonlar sağlarsınız.

  • Big data da veri analistleri farklı bakış açılarıyla değerlendirildiği için yaratıcılık ön plana çıkmaktadır.

  • Şirket ve markanız verilere dayalı olarak kara aldığı için finansal ve operasyonel yönden yüksek başarılar elde eder.

  • Big data sayesinde şirketler sosyal medyada ki konuların analizlerini etkili bir şekilde yaparak yeni trendlerin neler olabileceğini kolaylıkla ön görebiliyor.