Blog

Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital Pazarlama Ajansı Nedir?

by

on

Dijital pazarlama ajansı dijital mecrada şirket ve markaların ön plana çıkmasını sağlayan işletmelerdir. Günümüzde teknoloji her gün hızlı bir şekilde kendini yenilemektedir. Bu yenilenme ticaret dünyasında ve insan davranışlarında da farklılıklar meydana getirmektedir. İnsanlar yeni düzene bağlı olarak tüketim ihtiyaçlarını farklı mecralara yönlendirmeye aynı şekilde ürün veya hizmet ticareti yapanlar kişiler de işlerini internet dünyasına […]

DİJİTAL MEDYA

DİJİTAL MEDYA

By Metin KALELİ on 22/09/2019 in Blog

Dijital medya; Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve internetin öne çıkmasıyla en etkin pazarlama yöntemi olmaya başlamıştır. Şirket ve markalar; ürün veya hizmetlerini öne çıkarmak için pazarlama yöntemi olarak dijital pazarlama alanını tercih etmektedir. Böylelikle daha geniş bir kitleye ulaşabilmekte ve ölçülebilirliği sayesinde daha hızlı ilerleme kaydetmektedirler.

Geleneksel pazarlama yöntemleri günümüzde daha fazla maliyet isteyen ve ölçümlenmesi daha uzun zaman gerektiren bir pazarlama şekli olmuştur. Dijital pazarlama alanında ise kendinizi tanıtmak için zamanı ve bütçenizi daha verimli, daha etkin kullanarak planlanan hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital Medya

DİJİTAL MEDYA NEDİR?

Dijital Medya gelişen teknolojiyi kullanarak dijital araçlar aracılığıyla kullanıcılara ulaşmaktır. Mobilin, internetin, bilgisayarın ve sanal gerçekliğin var olması ve gelişmesiyle ortaya çıkan medya türüdür. Instagram, Youtube, Facebook, Twitter vb. bir çok sosyal medya platformu içerisinde yer almaktadır. Dijital medya ajansları markalara dijital medya pazarlamasında hizmet vermek için kurulmuştur.

Sizin için uygun en iyi dijital ajans ile şirketiniz veya markanız için etkin bir pazarlama yöntemine ulaşabilirsiniz. Dijital ajanslar sizin için en doğru stratejiyi oluşturarak, hedefe uygun bir şekilde zamanınızı ve bütçenizi yönetir. Size gerekli noktalarda istenilen raporlar ile geri bildirim sunar. Böylelikle sizinle birlikte etkili aksiyonları alarak öne çıkma ve hedeflerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak, olabilecek en etkin zamanı ve bütçeyi sizin için hızlı bir şekilde planlayacaktır.

Dijital Medya

DİJİTAL MEDYA YARARLARI NELERDİR?

Dijital medya kullanıcı davranışlarını ciddi oranda etkilemektedir. İnternetin gelişmesiyle birlikte çevrimiçi varlığı sürdürmenin gerekliliğine olan ihtiyaç arttı. İnternet ile dijital medya aracılığıyla çok daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Geleneksel pazarlama yöntemleri belli bir coğrafya ile sınırlı kalırken, dijital pazarlama da hiçbir engel söz konusu değildir. Böyle bir engelin olmadığı bir düzende istediğiniz hedef kitleye ulaşmanız mümkündür.

Markanızı tanıtmak için geleneksel yöntemlere göre çok daha uygun fiyatlara hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sanal ortamda hedefleriniz doğrultusundaki planlamalarınızı gerçek zamanlı olarak ölçebilir ve yönetebilirsiniz. Böylelikle daha hızlı aksiyon alabilir ve bütçenizi doğru şekilde yönlendirmiş olursunuz. Hızlı aksiyon alabilmek her zaman rakiplerinizden bir adım önde olmak demektir.